Main menu:

Tre hundra helsingforsare – Kolme sataa stadilaista

Vi rekommenderar Björn Månsson i kommunalvalet i Helsingfors.

Bland oss finns politiskt obundna och sådana som har röstat på andra partier. Men nu har vi stannat för att rekommendera Björn.

Me suosittelemme Björn Månssonia Helsingin kunnallisvaaleissa.

Joukossamme on poliittisesti sitoutumattomia ja eri puolueita äänestäneitä, mutta nyt olemme päätyneet suosittelemaan Björnia.

Faruk Abu-Chacra Tölö

Ben Ahlfors Malm

Kirsi-Marja Ahola Pitäjänmäki

Mika Ahonen Koskela

Annika Alanen Mosabacka

Marjut Aminoff Töölö

Bror Andersson Munkshöjden

Leif M Andersson Drumsö

Rea Anner Skatudden

Henrik Arle Degerö

Meri Arni-Kauttu Haga

Rami Ayoub Malmi

Christian Backman Munksnäs

Susanne Bengs Nordsjö

Bert Bjarland Kottby

Pirjo Björkholm Munkkiniemi

Bettina Björnberg-Aminoff Hongell Brunnsparken

Jan-Anders Blomqvist Åggelby

Mats Blomqvist Staffansslätten

Tom Blomqvist Solviken, Nordsjö

Lorenz Brunnsberg Majstad

Björn Brunou Eira

Marcus Bäckman Kampen

Guy Catani Botbygård

Catharina Candolin (Bryssel) 

Christian Carlsson Bortre Tölö

Sue Cedercreutz-Suhonen Munkshöjden

Estelle Clément Tölö

Marco Corsi Nordsjö

Aarno Cronvall Hermanni

Nina Dahlberg Ulrikasborg

Marie-Christine Dalton Havsrastböle

Gunnar Damström (Bellevue)

Anna-Liisa Dickman Kluuvi

Kari Olavi Dickman Kluuvi

Gunnar Döragrip Mellungsbacka

Malin Döragrip Mellungsbacka

Barbro Eklund Drumsö

Bengt Eklund Drumsö

Anna Paulina Eklöf Rödbergen

Jasmine Ekström Malm

Ossian Enkvist Hertonässtrand

Karin Eriksson Mellungsbacka

Viveka Eriksson Nordsjö

Nina Eriksson-Holmström Tranbacka

Ensio Erä-Esko Drumsö

Göran Estlander Brändö

Bo Finne Kampen

Ulla Finne Kampen

Mia Finström Mosabacka

Hagar Floréen Åshöjden

Patrik Floréen Arabiastranden

Tuomas Forsberg Haga

Jonas Forsman Kronohagen

Nina Forssell Nordsjö

Jan Forstén Gardesstaden

Bo Forsström Kvarnbäcken

Josefin Forsström Tölö

Stig-Olof Fredriksson Södra Haga

Ylva Freudenthal Gårdsbacka

Nils-Erik Friis Vallgård

John Främling Drumsö

Mikael Hson Furu Munksnäs

Erik Geber Mellungsbacka

Tryggve Gestrin Gamlas

Raphael Giesecke Drumsö

René Gothóni Sandviken

Jan Granberg Kronohagen

Lisa Granqvist Gumtäkt

Johan Grotenfelt Ulrikasborg

Mikaela Grotenfelt-Enegren Ulrikasborg

Ove Grundström Södra Haga

Cappe Grönblom Brunnsparken

Elise Grönholm Stenhagen

Gun-Britt Gröning-Jäntti Södra Haga

Victoria Grönroos (Glasgow)

Gun Gustavsson Staffansslätten

Ulla Gyllenberg Stenhagen

Christer Haglund Degerö

Ulrica Haglund Degerö

Margareta Hagman Kottby

Monica Halinen Malm

Gunilla Harling-Kranck Drumsö

Ahmed Hassan Botby gård

Bettan Heinonen Gräsviken

Christine Hellström Mellungsby

Jesper von Hertzen Brunakärr

Pasi Hiihtola Drumsö

Philip Hildén Brunakärr

Ralf Hildén Bocksbacka

Tom Hildén Mellungsbacka

Tapio Hietamäki Vallila

Carl Hobbs Tölö

Björn G Holm Drumsö

Kim Holm Gräsviken

Maria Holmberg Ramsinniemi

Ann Holm-Dellringer Sockenbacka

Gösta Holmqvist Kampen

Ulla Holmström Nordsjö

Tiina Huusko Munkkivuori

Timo Hyvönen Tapanila

Randolph Höglund Kampen

Casten Idström Ulrikasborg

Veronica Idström Gardesstaden

Jan-Erik Ingvall Södra Haga

Tiina Jaakkola Tapanila

Anne Jakonen Kallio/Vanhakaupunki

Jussi Jalkanen Pohjois-Haaga

Miklos Jeney Kumpula

Ralf Johansson Tölö

Anne Jonsson Mosabacka

Minna Juhala Vallgård

Rainer Julin Nordsjö/Rastböle

Isabella Jusélius Ulrikasborg

Kaj Jäntti Södra Haga

Kaisu Kaasinen Malmi

Helena Kajander Kronohagen

Diana E. Kaley Kronohagen

Samuli Kallio Fallkulla

Veli-Pekka KantanenTorpparinmäki

Lena Karhu Gamlas

Anu Karlson Åggelby

Thor-Fredric Karlsson Rönnbacka

Jussi-Mikko Kesti Töölö

Maria-Pelagea Keurulainen Malmi

Vesa Kinnunen Tapanila

Rose-Marie Kjellberg Brunakärr

Johannes Knapas Ilmala

Timo Koho Puistola

Susanne Kollin Månsas

Carita Korkman Kvarnbäcken

Veijo Kortelainen Herttonimenranta

Tero Matti Koskiluoma Yliskylä, Laajasalo

Matti Koskimies Ullanlinna

Juha Krapinoja Etu-Töölö

Ian Kurtén Degerö

Eeva Kuuluvainen Herttoniemi

Niina Kuusanniemi-Abbotts Kurkimäki

Seppo Kyllönen Kannelmäki

Jaakko Kyläsalo Malmi

Tove-Maj Kyrklund Brunakärr

Carina Källström Kårböle

Larry Kärkkäinen Ulrikasborg

Katri Laaksonen Oulunkylä

Salla Lappalainen Tapaninkylä

Juha Laurikainen (Borås)

Pekka Laurikainen Laajasalo

Ossi Leander Ulrikasborg

Lars Lesch Södra Haga

Georg Liljestrand Rödbergen

Annette Lindahl Drumsö

Alf Lindberg Gårdsbacka

Marianne Lindberg Munksnäs

Ulla-Brita Lindblom Södra Haga

Ulla-Maj Lindborg Tölö

Carl-Gustav Lindén Busholmen

Kim Lindfors Mosabacka

Tine Lindgrén Södra Haga

Jan-Erik Lindqvist Östra Böle

Paola Lindqvist-Sentimenti Degerö

Rita Lindroos Nordsjö

Kristina Lindström Ärvings

Marie-Louise Litonius Gloet

Ulf Ljung Brändö

Irina Losinskij-Kovanko Britas

Rolf Lundin Ulrikasborg

Kaj Luukko Kvarnbäcken

Hedvig Långbacka Rödbergen

Gerd-Peter Löcke Botby gård

Anders Löfman Nordsjö

Ari Lönnberg Itäkeskus

Tuula Lönnberg Itäkeskus

Fredrik Lönnfors Åggelby

Per-Erik Lönnfors Munknäs

Donna Maimon Ulrikasborg

Jani Malin Tapanila

Pauliina Malin Tapanila

Matti Malms Tölö

Mikko Malms Tölö

Hanna-Mari Manninen Kruununhaka

Tomas von Martens Drumsö

Juho Massinen Ruoholahti

Anna Mattila-Borg Etu-Töölö

Annu Mattila Tapulikaupunki

Hans Mellner Drumsö

Jaana Merenmies Jätkäsaari

Jarmo Meriä Töölö

Päivi Metsäniemi Tapanila

Harry Michelsson Brändö

Nils Michelsson Åggelby

Peter Mickwitz Munksnäs

Erkki Mikola Pitäjänmäki

Lasse Minkkinen Pitäjänmäki

Tapani Mustonen Kruununhaka

Mamma Maj Månsson Brunakärr

Tom Mosse Månsson Skatudden

Ulf Månsson Gräsviken

Virpi Mäkeläinen Alppila

Ulla Mäkinen Koskela

Raija Narvila Töölö

Claudio Nava Ulrikasborg

Salla Nazarenko Laajasalo

Unda-Marina Nemlander Busholmen

Ole Nerdrum Munksnäs

Nina Nevalainen Jätkäsaari

Maria Nordenswan-Holm Gräsviken

Piamaria Nordström Munkshöjden

Dan Norkko Södra Haga

Bengt JF Norrman Munksnäs

Måns Nyberg Tölö

Alf Nybo Magnuskärr

Bror Wiking Nyholm Brobacka

Johanna Nystedt Hertonäs

Helge Olenius Botbyhöjden

Emilia Packalén Kasberget

Fred Packalén Magnuskärr

Johan Palmén Drumsö

Carl-Axel Palmgren Drumsö

Erika Paqvalin Haaga 

Harri Pasanen Aurinkolahti

Leena Paukku Munkkivuori

Kerstin Persson Drumsö

Seppo Posti Puistola

Hilkka Pääkkönen Pasila

Majlis Qvist Brunakärr

Alexandra Ramsay Södra Haga

Johnny Ramstedt Främre Tölö

Viveca Ramstedt Främre Tölö

Birgit Rantala Västra Böle

Heikki Rautvuori Främre Tölö

Peter Rehnström Gamlas

Ulrika Rinne Kvarnbäcken

Matts Roos Kvarnbäcken

Erik Rosenlew Tammelund

Veronica Rossi Gardesstaden

Micke Rundman Bocksbacka

Pia Runnakko Kampen

Kira Ruohonen Viikki

Tiina Ruohonen Kumpula

Christine Saarukka Nordsjö

Ingemo Sahlström Gårdsbacka

Sami Saikkonen Siltasaari

Helena Salenius Degerö

Jan-Erik Salenius Degerö

Bror Salmelin Drumsö

Kari Salmi (Bryssel)

Marjatta Salojärvi Tapanila

Satu Sandström Eira

Sigge Sandström Sandviken

Merryt Santanen Hertonässtrand

Tarja Sarjakoski Munkkivuori

Sari Sarkka Etu-Töölö

Karin von Schantz-Julin Rastböle

Pia Schauman Drumsö

Erik Schobesberger Arabiastranden

John Schultz Tölö

Satu Siimes Kruununhaka

Johan Silén Munksnäs

Marja-Leena Sipilä Pikku-Huopalahti

Aristarkos Sirviö Vuosaari

Solveig Sjöstedt Sockenbacka

Vilhelm Sjöström Rödbergen

Anna Skog Ullanlinna

Nils Smeds Solvik

Leif Stengård Rödbergen

Nikoline Stenman Rödbergen

Sixten Stjernberg Broholmen

Ann-Helen Storgårds Degerö

Johan Storgårds Lövö

Guy Strömsholm Mellungsby

Mailis Stuttner Månsas

Olli Stålström Tölö

Niklas Sundelin Ulrikasborg

Björn Sundell Drumsö

Aila Svedberg Tölö

Lars Svedberg Tölö

Petri Syrjänen Tapulikaupunki

Desiree Söderlund Gumtäkt

Tapio Takala Oulunkylä, Veräjälaakso

Erkki Talvitie Herttoniemenranta

Per-Erik Their Rödbergen

Siv Their Rödbergen

Henrik Harald Teir Tölö

Pirkko Thomasson Tapanila

Rainer Toiviainen Södra Haga

Maj-Britt Tuomikoski Malm

Peter Tuominen Hertonässtrand

Tom Unnérus Drumsö

Tarja Uotila Herttoniemi

Tapio Valminen Konala

Eva Vikstedt Sockenbacka

Tuomas Virtanen Töyrynummi

Pekka Vuori Berghäll

Eeva Vuorinen Nordsjö

Veera Vuorisalo Tapanila

Maj-Britt Vääriskoski Drumsö

Matti Vääriskoski Lauttasaari

Carmela Wager Skatudden

Kristian Wahlbeck Berghäll

Åsa Wallendahl Ulrikasborg

Beatrice Wallman Brobacka

Heli K Waltari Mosabacka

Ben Westerling Nordsjö

Leif Wikholm Lauttasaari

Leni Willman Munkkivuori

Pia Winell Drumsö

Nina Winquist Brunakärr

Torbjörn Winquist Ulrikasborg

Erkki Wirkola Skomakarböle

Sixten Witick Skomakarböle

Sonja Witting Majstad

Sirkka Ypyä Puistola

Berndt Österberg Ulrikasborg

Sören Österberg Munksnäs

Shama Österman Drumsö